معجزه نوشتن اهداف

معجزه نوشتن اهداف

تاریخ انتشار: یکشنبه، 30 خرداد 0
دسته‌بندی: بیشتر بدانید

نوشتن اهداف چه تاثیری دارد؟

اینکه بتوانید اهداف خود را به صورت کتبی توصیف کنید ، بهترین شانس موفقیت در هدف را به شما می دهد. نوشتن اهداف خود به شما کمک می کند دقیقاً آنچه را که می خواهید به دست آورید برای خود روشن کنید ، و اقدامات روزمره شما را به سمت دستیابی به هدف هدایت میکند.

اهداف نوشته شده قدرتمندتر از اهدافی هستند که در ذهن خود دارید. اما ، نوشتن اهداف خود اولین قدم برای دستیابی به اهداف شما است. رسیدن به اهداف خود شجاعت ، تعهد و انگیزه می خواهد. وقت گذاشتن برای نوشتن اهداف خود در صبح و مرور آنها در شب ، اطمینان حاصل می کند که هر روز پیشرفت واقعی در رسیدن به اهداف خود را خواهید داشت.

نوشتن اهداف ، انگیزه ایجاد می کند و به شما کمک می کند بیش از آنکه عکس العمل نشان دهید ، روی فعالیتهایی تمرکز کنید که هر روز مهم هستند.
کوچ ها به مراجعان کمک می کنند تا اهداف خود را بفهمند و برای رسیدن به آنها نقشه راه درست می کنند. 

اگر اهداف خود را بنویسید ، به احتمال زیاد به اهداف خود خواهید رسید. نوشتن اهداف خود به شما کمک می کند آنچه را که می خواهید در آینده به دست آورید روشن کنید
و از لحاظ عاطفی و فکری در دستیابی به هدف خود مشارکت می کنید.


آنچه نوشتن برای مغز شما انجام می دهد :

وقتی در مدرسه بودید ، بدون شک هنگام کلاس یادداشت های زیادی می گرفتید. چرا؟ زیرا به یادآوری کمک می کند. اما چرا اینقدر کمک می کند؟

دو سطح اساسی وجود دارد که نوشتن روی آنها رخ می دهد: رمزگذاری و ذخیره سازی خارجی. اکنون ، ذخیره سازی خارجی همان کاغذ واقعی است که شما را به یاد هدفی که نوشتید می اندازد. لیست اهداف خود را جایی قرار می دهید تا هر روز آنها را ببینید تا روزانه به آنها یادآوری شود.

این بخشی از چیزی است که یادداشت برداری شما را در مدرسه به عنوان یک حافظه موفقیت آمیز موفق می کند. می توانید به یادداشت ها مراجعه کنید و فوراً درس را بخاطر بسپارید.

نوشتن اهداف ، تمرکز شما را کاهش می دهد و افکار شما را با عملکردهای خود هماهنگ می کند. ما در یک دنیای فرصت زندگی می کنیم ، به این معنی که گزینه های زیادی داریم.

بدون اهداف مشخص ، می توانید حواس پرت و پراکنده شوید. تنظیم هدف بهتر به شما کمک می کند زمان ، انرژی و تمرکز خود را بهتر مدیریت کنید.

داشتن تعداد کمی از اهداف خاص و قابل اندازه گیری به شما امکان می دهد فقط بر روی آنچه برای شما مهم است تمرکز کنید.


اهداف پروژه ی شما هستند!

به هدف‌تان به چشم پروژه‌تان نگاه کنید. یک استراتژی برای تحقق آن تعریف کنید، عاداتی که شما را به آن هدف می‌رسانند، مشخص کنید، به منابعی که نیاز دارید فکر کنید، ریسک‌های موجود در سر راه رسیدن به هدف‌تان را هم به حداقل برسانید.

تک تک مراحل این پروژه را به تفضیل بنویسید. علاوه بر نوشتن تک تک مراحل و تعیین زمان (روز، هفته و ماه) برای هر هدف، مطمئن شوید که عادات جدیدی را نیز به تدریج وارد زندگی‌تان کرده‌اید. تغییرات یک شبه اصولا خیلی دوام نمی‌آورند.در زیر به چهار قانون نوشتن اهداف اشاره می کنیم:

- نوشتن اهداف به شکل مثبت : هرچه دستورالعمل های شما مثبت تر باشد، نتیجه مثبت تری هم به دست می آورید. همچنین مثبت فکر کردن در زندگی روزمره به
 شما در رشد تا بعنوان یک انسان کمک می کند. پس آنرا فقط محدود به تعیین هدف نکنید.

- نوشتن اهداف با جزئیات کامل : به جای اینکه فقط بنویسید، “خانه نو”، بنویسید “یک خانه ۳۰۰ متری با چهار اتاق خواب، ۳ حمام دستشویی، و چشم انداز
کوهستان روی یک زمین ۱۰۰۰ متری”.

- نوشتن اهداف به زمان حال : اهدافتان را به زمان حال بنویسید. این کار باعث می شود ذهن ناخودآگاهتان مسیری با کمترین مقاومت را انتخاب کند

- بازنویسی اهداف : وقتی کلمات نوشته شوند و بعد دوباره نویسی شوند، حداکثر تاثیر را خواهند داشت. پس به یکبار نوشتن راضی نشوید.


آیا نوشتن اهداف و برنامه‌ها فواید دیگری نیز دارد؟

- نوشتن انگیزه‌ی شما را برای اقدام کردن افزایش می‌دهد.

- با نوشتن، بر اهدافتان متمرکز می‌شوید و هنگام کار کردن بر روی هدف، کمتر دچار حواس پرتی می‌گردید.

- با کمک نوشتن می‌توانید اهداف را به مراحل کوچک‌تر تقسیم کنید و این‌گونه به اهداف بزرگ‌تری دست پیدا کنید.

- مکتوب کردن آن‌چه در سر دارید، افکار شما را از ذهنتان خارج و استرس‌تان را کاهش می‌دهد.

- نوشتن کمک می‌کند میزان پیشرفت‌تان را بررسی کنید و بدانید آیا در مسیر درست حرکت می‌کنید یا خیر.


نوشتن آرزوها و اهداف اولین قدم مهم به سمت دست پیدا کردن به آنهاست.

اول به این دلیل که نوشتن آنها محبورتان می کند اهدافتان را تصویرسازی (تجسم) کنید. 

دوم به این دلیل که عمل نوشتن آنها، تعهدی نسبت به آنها در شما ایجاد میکند.

فقط 5 % از جمعیت جهان واقعاً برای نوشتن اهداف و آرزوهایشان وقت می گذارند شاید به همین خاطر است که افراد کمی هستند که واقعاً در زندگیشان موفق باشند و همان زندگی را داشته باشد، که آرزوی داشتنش را دارند.

پس همین الان شروع کنید و اهداف خودتان را روی کاغذ بنویسید!

برای مشاوره در این راه و تاثیر گذاری بیشتر ، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
دیدگاه‌ها